top of page

"Volmer Dahl rommet"

Den nye seniorgarderoben til SK Jarl er ferdigstilt og tatt i bruk av klubbens A-lag.

Høsten 2022 startet SK Jarl oppussingen av seinorgarderoben og nå er den endelig klar til bruk!

Den nye garderoben rommer 18 flotte moduler med sittepute og god skapplass, i tillegg til en benk med sittepute. Se flere bilder under nederst på siden.


"Volmer Dahl rommet"

Volmer Dahl er en klubblegende i SK Jarl som har vært spiller og hatt verv i klubben i over 40 år. Allerede i 1963 ble han utnevnt til det andre æresmedlemmet i klubben. Volmer Dahl har hatt flere ulike verv i klubben hvor han har lagt ned en enorm innsats før hans bortgang i 2011.

Før han gikk bort, testamenterte Volmer og hans avdøde ektefelle Kari, et gavefond på 200 000 kr til Jarl.

Midlene har blitt brukt på totalrenovering av seniorgarderoben vår som har fått navnet "Volmer Dahl rommet".

Slik hedres en viktig mann i Sportklubben Jarls historie med et varig monument, og klubben kan nyttegjøre seg av en nydelig garderobe i flere år fremover.Bildeserie: Bilder av den nye garderobenBildet: Et utdrag fra SK Jarls 75 års jubileumshefte om klubbens første æresmedlemmer.

Comments


bottom of page